Welcome to Poplar Bluff Trailer. Southeast Missouri's Full-Service Trailer Dealership with Parts, Service, Repair, Sales, and Financing in 1 convenient location. Over 400+ Units in Stock to include Trailers of all kinds, Truck beds, Golf Carts and Implements. We are located just off Hwy 60 East of Poplar Bluff and T Hwy Intersection. 573-686-7273. All our products are listed with price on our website at Poplarblufftrailer.com See this unit at: https://www.poplarblufftrailer.com/New-Inventory-2026-Maxx-D-Trailers-Trailer-DOB10220-20-x-102-14k-Deckover-Equipment-Deckover-Poplar-Bluff-MO-18608910 DOB10220 20' Deckover Equipment Specs DOB10220 20' x 102" 14k Deckover Equipment Deckover General GVWR: 14000 LB Dimensions: 20' X 102" Coupler and Jack Coupler: 2 5/16" ADJUSTABLE COUPLER Jack: 1-10K DROP-LEG JACK Frame and Construction Tongue: I-BEAM TONGUE WITH TOOLBOX Frame: 8" X 10LB I-BEAM FRAME Crossmembers: 3" CHANNEL ON 16" CENTERS Outer Frame: 6" CHANNEL OUTER FRAME Deck: STRAIGHT DECK WITH 7' SLIDE-IN RAMPS Floor: 2X8 TREATED WOOD FLOOR Axles and Suspension Axles: 2-7K ELECTRIC BRAKE AXLES Suspension: SLIPPER SPRING SUSPENSION Tires and Wheels Tires: SINGLES (4) ST235/80R16 E TIRES ON 7K Other Features Lights: FLUSHMOUNT LED'S LIGHTS / SEALED WIRING HARNESS Paint: WET BLACK AND PRIMER Spare Mount: Included